Laboratuvarımız 1991 yılında Osmanbey’de hizmet vermeye başladı. 2006 Nisan ayından bu yana ise kendi yerimiz olam Mecidiyeköy’de son teknoloji ile donatılmış 20 kişilik uzman kadromuz ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Sement Dental kalitesini ve estetiğini tüm diş hekimlerinin beğenisine sunuyoruz.

Laboratuvarımızda zirkonyum son teknoloji olan CAD-CAM cihazı ile yapılmaktadır.

Ayrıca sabit ve hareketli protezler, metal destekli ve desteksiz zirkonyum, empress, lamina, inlay onlay köprü ve kuron’lar, implant üstü, sabit ve hareketli protezler, v.s. yapılmaktadır.

Laboratuvarımızda kullandığımız metal tek kullanımlık olup vakumlu indiksiyon cihazında el değmeden argon gazı ile dökülmekte. Metal erime değerleri girilerek otomatik olarak döküm yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığıı’ndan ruhsatlı olup ayrıca 2006 yılından itibaren ISO 9001-2000 kalite yönetim sistemi kurmuş ve uygulamaktayız. Kullandığımız tüm materyaller Dünyanın ve Avrupa’nın kabullendiği ve onayladığı materyallerdir. Kullandığımız diğer materyallerin listesini dosya halinde sizlere sunuyoruz. Denetime her zaman açığız.

Misyonumuz

Geçmişten gelen deneyimleri ile yeni teknolojileri birleştirerek. Avrupa standartlarına uygun, yaratıcı ve deneyimli personeli ile müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu sabit, hareketli, metal destekli ve desteksiz köprü ve kronları, implant üstü sabit ve hareketli protezleri rakiplerinden daha kaliteli, estetik ve zamanında sunabilen, hizmeti ve ürünleri ile müşteri memnuniyetini sağlayan bir marka olmak.

Vizyonumuz

Bilgi birikimi teknolojisi ve ürün kalitesi ile Avrupa ve ülkede aranan Diş Protez Laboratuvarı olmak. Şu anda var olan kapasitemizi %20 oranında büyütmek ve toplam iş kapasitemizin %25’ini yurt dışına yapacağımız üretimlerden gerçekleştirmek.

Değerlerimiz

Dürüstlük, Öncülük, Müşteri Odaklılık, Saygı, Hoşgörü ve Paylaşımcılık, Takım Ruhuna Sahip Olmak…

Üretim Prosedürü

……

Saygılarımızla;
SEMENT DENTAL